Uważaj na nadużycia !!!!!

Jak co roku przesyłam taką samą wiadomość do wszystkich !

Masz okazję zobaczyć, że jest  w aktualnym okresie dużo reklam na portalach społecznościowych, akwizycji telefonicznej i nie wspominając o tak zwanych neutralnych komparatorach w kwestii ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii.

Pamiętaj kilka bardzo ważnych rzeczy, aby nie dać się oszukać.

1. Ubezpieczenie podstawowe w Szwajcarii (Lamal/KVG)

a) Możesz zmienić swoją bazę bez kwestionariusza zdrowia. Porównywanie ma sens !

b) Usługi są takie same we wszystkich ubezpieczeniach zdrowotnych w Szwajcarii (krankenkasse,caisse maladie) ! Masz tylko możliwość wyboru franczyzy i modelu (uważaj na modele, staje się to bardzo skomplikowane!)

c) Ceny baz obowiązują oficjalnie na 2022 r. i masz możliwość wprowadzenia zmian do końca listopada!  (Uwaga: Helsana jako lekarz rodzinny! Aby sprawdzić zniżkę w stosunku do swojego lekarza, musisz przejść bezpośrednio na stronę internetową Helsany! ponieważ model lekarza w zależności od wybranego lekarza wpływa na cenę), Uwaga też na Assura , gdzie niektóre modele ubezpieczenia posiadają dziwne zasady zakupu leków tylko w specjalnych aptekach itp.

d) Pośrednie franczyzy są w większości przypadków niepotrzebne (niewiele kosztów leczenia = 2500 CHF, wiele kosztów = 300 CHF). Wszystko, co musisz zrobić, to obliczyć różnicę w cenie, „Nie zapomnij o legalnym 10% udziale do 700 CHF.-”. Jeśli pracujesz więcej niż 8 godzin tygodniowo jako pracownik, nie musisz posiadać w ubezpieczeniu podstawowym zabezpieczenie wypadku.

2. Ubezpieczenie dodatkowe w Szwajcarii (LCA/VVG)

a) To naprawdę ważne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek!

b. W przypadku zmiany należy wypełnić kwestionariusz zdrowia, który musi być dokładny, aby uniknąć wszelkich wykluczeń lub odrzucenia wniosku.

c) Przed zmianą LCA/VVG porównaj różne korzyści w każdym obszarze, zbyt często są ukryte koszty, takie jak dodatkowe franszyzy np w Assura w zabezpieczeniu Natura lub Medna lub w Swica w kwestii ubezpieczenia dodatkowego  lub współpłatności!

d) OSTRZEŻENIE ! Nigdy nie wypowiadaj LCA bez przyjęcia do nowej firmy !!!!! Mówimy o prawie prywatnym i żadna firma nie ma obowiązku Cię akceptować !!!

Pozdrawiam

ubezpieczenia-szwajcaria.pl