Emerytura w Szwajcarii

W Szwajcarii emerytura państwowa to bazowy system ubezpieczeń dla osób starszych i ich krewnych w przypadku zgonu osoby ubezpieczonej. Kluczową rolę pełni również fundusz emerytalny zawodowy i fundusz emerytalny indywidualny, to te fundusze zapewniają pomoc z zakresu ubezpieczeń na starość.

Emerytura Państwowa (AHV,AVS 1. Filar)   i Fundusz emerytalny zawodowy ( 2. filar,BVG,LPP)

Mężczyźni po 65 roku życia i kobiety po 64 roku życia, mają prawo do ubiegania się o emeryturę Państwową. W tym przypadku dochodzi jednak kwestia wcześniejszym opłacanych składek, średni dochód, ilość przepracowanych lat. Ponadto, dochód, który otrzymały osoby będące w związku małżeńskim, są dzielone na połowę.

 Reasumując, nie łatwo jest dostać pełną emeryturę państwową filaru pierwszego. Mimo tego, można się starać o inne ubezpieczenia, nasza oferta Ci to ułatwi.

Podobnie, starając się o fundusz emerytalny zawodowy (2. filar, BVG, LPP) uzyskanie świadczeń do łatwych zadań nie należy. Trzeba sprostać wymaganiom takim jak:  ukończenie 65 lat w przypadku mężczyzn i 64 lat w przypadku kobiet. Wielkość świadczenia zależna jest od obliczeń procentowych (6,8%) nazbieranych środków przez osobę ubezpieczona. Niestety, bardzo często wypłacane fundusze z tych tytułów nie są wystarczające by pokryć podstawowe potrzeby osób ubezpieczonych.

Fundusz emerytalny indywidualny

Wydaje się więc, że Fundusz emerytalny indywidualny czyli tzw. trzeci filar jest najprostszą formą ubezpieczenia na emeryturę w Szwajcarii. III filar w Szwajcarii jest to niejako obowiązek, a sam system III filarów wpisany do szwajcarskiej konstytucji.

Fundusz ten, może służyć jako dodatkowe środki na czas spokojnej starości. System indywidualnych funduszy wiąże się z ulgami podatkowymi dla osoby ubezpieczonej. Istotną kwestią jest to, że warunki świadczenia są wyznaczane indywidualnie, a dobro klienta jest dla nas na pierwszym miejscu. Zapewniany również świadczenia na wypadek inwalidztwa oraz z powodu niezdolności do pracy.

Twoje korzyści

N

Oszczędności

N

Ochrona rodziny

N

Zabezpieczenie ememerytale

N

Zwrot podatku w Szwajcarii

N

Dodatkowy zysk

N

Gwarancja środków

N

Składka dopasowana do sytuacji finansowej

Dlaczego warto oszczędzać?

Emerytura z I filaru i II filaru wyniesie jedynie 40-60% wcześniejszych dochodów. Oszczędzanie w ramach dobrowolnego III filaru pozwoli zebrać kapitał na wyższą emeryturę.

I i II filar emerytury to za mało

Dla zarobków równych średniej krajowej współczynnik zastąpienia, czyli stosunek pierwszej wypłaconej emerytury z I i II filaru do ostatniego wynagrodzenia, wyniesie jedynie 40-60% wcześniejszych dochodów.

skontaktuj się z nami

5 + 7 =

Zaufali nam

Maciek Jasiczak ubezpieczenia-szwajcaria.pl
5.0
Based on 3 reviews
powered by Facebook
Paulina Zaręba
Paulina Zaręba
2019-12-17T10:55:50+0000
Serdecznie polecam. Pełen profesjonalizm 😊
Katarzyna Śliż
Katarzyna Śliż
2019-11-26T16:45:45+0000
Jeśli mam komuś polecić to tylko Pan Maciej !!! Pełen profesjonalizm, wszystko konkretnie i bardzo dobrze... wytłumaczone. Ubezpieczenie dopasowane indywidualnie do potrzeb i możliwości. 👌👌👌read more
Katarzyna Smolarz
Katarzyna Smolarz
2019-11-12T15:38:53+0000
Pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie