Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę ubezpieczenia zdrowotnego

 

Ubezpieczenie zdrowotne  dla rezydentów w Szwajcarii

Jako zagraniczny pracownik mieszkający w Szwajcarii, masz obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego  Ten obowiązek dotyczy posiadaczy zezwoleń na pracę na okres powyżej 3 miesięcy (zezwolenie B, L lub C). Zagraniczni pracownicy, którzy nie pracują, ale mieszkają w Szwajcarii, tak jak członkowie rodziny bez aktywności zawodowej, także mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczenie dla rezydentów obejmuje:

leczenie medyczne wykonane przez lekarza,
przepisane leki,
koszty leczenia szpitalnego
koszty związane z macierzyństwem,
inne świadczenia, w określonych warunkach (szczepienia, opieka domowa itp.).
Leczenie dentystyczne nie jest brane pod uwagę, z wyjątkiem niektórych szczególnych przypadków (poważne problemy z żuciem), a opieka okulistyczna jest bardzo słabo refundowana. W przypadku opieki związanej z ciążą i porodem, niektóre koszty są uwzględniane, a inne nie, w zależności od powikłań.

Zakres ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii możliwy jest do wyboru na 3 poziomach:

  • standardowy ,gdzie zabezpieczamy najważniejsze elementy zakresu ubezpieczenia
  • pół prywatny (w zależności od potrzeb w częsci ambulatoryjnej, szpitalnej)
  • prywatny (jest to najlepsze ubezpieczenia , jakie daje największy wybór i najwyższą jakość poziomu leczenia oraz warunków pobytu w szpitalu)

Zazwyczaj zagraniczni pracownicy nie mogą uniknąć obowiązku ubezpieczenia. Wyjątki są bardzo rzadkie (korpus dyplomatyczny, bardzo zły stan zdrowia).

Co do terminów, cudzoziemiec, który osiedla się w Szwajcarii, musi wykupić ubezpieczenie zdrowotne po przyjeździe i ma 3 miesiące na dostarczenie Kantonowi dowodu przynależności do ubezpieczenia zdrowotnego. A data początku ubezpieczenia weryfikowana i ustalana jest poprzez gminę w momencie rejestracji w Szwajcarii.

Szwajcarskie ubezpieczenie zdrowotne charakteryzuje się roczną składką, roczną kwotą wolną od ryzyka tzw. Franchise i udziałem w kosztach medycznych (quote-part).

Roczna kwota wolna od ryzyka to kwota, którą zdecydujesz się pokryć ze swoich wydatków na zdrowie w nadchodzącym roku.
Jej wysokość zależy od rodzaju umowy, którą podpisałeś z twoją firmą ubezpieczeniową. Im wyższa kwota wolna od ryzyka, tym niższa składka ubezpieczenia.

Dla dorosłych możliwe kwoty rocznych kwot wolnych od ryzyka to: 300 500, 1 000, 1 500, 2 000 i 2 500 franków szwajcarskich. Kwoty rocznych kwot wolnych od ryzyka i kwoty udziału w kosztach są ustalane przez Radę Federalną, są więc identyczne dla wszystkich firm ubezpieczeniowych.

Wysokość składki ubezpieczenia zdrowotnego zależy od wybranej formuły. Zależy wybranych opcji ubezpieczeniowych ,kwoty wolnej od ryzyka (franchise), twojego wieku (poniżej 18 lat, między 18 a 25 lat, powyżej 25 lat) i miejsca zamieszkania.

Różnice pomiędzy miejscem zamieszkania są duże .

Dlaczego warto skorzystać z naszego formularza?

  • Spersonalizowane oferty: Wypełnienie formularza pozwala nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwania, dzięki czemu możemy przedstawić Ci oferty, które najlepiej odpowiadają Twojej sytuacji.
  • Bez zobowiązań: Wypełnienie formularza jest całkowicie darmowe i niezobowiązujące.
  • Ekspercka wiedza: Mamy ponad 10 letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym w Szwajcarii. Sprawdź opinie o naszej pracy na GOOGLE lub na stronie Facebook .

Jak to działa?

  1. Wypełnij formularz: Znajdziesz go poniżej. Podaj nam kilka podstawowych informacji o sobie i swoich potrzebach ubezpieczeniowych.
  2. Oczekuj na nasz kontakt: Na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji, dokonamy weryfikacji zakresu ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii oraz przygotujemy porównanie.
  3. Wybierz najlepszą dla siebie: Przejrzyj otrzymane propozycje i wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada w trakcie konsultacji telefonicznej ,online lub osobistej.
  4. Zajmujemy się całą procedurą administracyjną od A do Z w kwestii przygotowania dokumentów, odpowiedniego ich złożęnia u ubezpieczyciela oraz kontroli na poprawnością procedury rejestracji nowego ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii lub jego zmiany na inne .

Skorzystaj z naszej wygodnej i szybkiej metody, aby otrzymać oferty odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego czyli caisse maladie(Krankenkasse) w Szwajcarii.