Ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii

Zadbaj o zdrowie Twojej rodziny.

Poszukujesz Ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii (Krankenkasse, caisse maladie). Chcesz płacić niewiele i mieć najlepszy serwis. Chciałbyś, aby serwis ubezpieczenia zdrowotnego był prosty i szybki? Te wszystkie elementy w jednym miejscu. Sprawdzę i dobiorę najlepszą opcję dla waszej sytuacji.

Przydatne informacje na temat podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii jest bardziej skomplikowane niż w innych krajach europejskich. Dla osób, które przyjeżdżają do Szwajcarii bardzo ważne jest, aby od razu zająć się kwestią ubezpieczenia zdrowotne(Krankenkasse,caisse maladie). Biorąc pod uwagę iż każda osoba w Szwajcarii może wybrać ubezpieczenie indywidualnie(wybór pomiędzy 50- 60 ubezpieczycielami w zależności od regionu).

Każdy Ubezpieczyciel posiada różne dostępne modele ubezpieczenia. Warto dobrać model ubezpieczenia odpowiedni dla sytuacji oraz znajomości językowych. Warto zauważyć, że nie każdy Ubezpieczyciel będzie posiadał te same modele ubezpieczenie oraz te same zasady ich funkcjonowania.

Twoje korzyści

N

Ubezpieczenie podstawowe

N

Ubezpieczenie dodatkowe

N

Przejrzyste

N

Proste

N

Szybkie zwroty

N

Łatwy serwis

N

Kontakt w wielu językach

N

Dobór indywidualnych rozwiązań

N

Rabaty rodzinne

Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe na terenie Szwajcarii. Osoby dorosłe i ich dzieci ubezpieczają się w sposób indywidualny. Każda osoba, która chce zamieszkać w Szwajcarii ma czas 3 miesięcy żeby się ubezpieczyć. Ubezpieczenie zdrowotne nie zawiera się dzięki uzyskania umowy o pracę, osoba przebywająca w Szwajcarii musi na własną rękę skontaktować się z wybranym miejscem ubezpieczeń i sama dopełnić wszystkich formalności. Warto jest wybrać najtańsze ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii, które zabezpieczy Cię na wypadek choroby lub wypadku. Poniżej przedstawione zostały modele ubezpieczeń zdrowotnych:

 1. Centrum medyczne – w ramach tego ubezpieczenia, możesz wybrać się do danego centrum medycznego bez dodatkowego skierowania czy dokumentów.
 2. Lekarz rodzinny – chcąc udać się do specjalisty, wskazane jest udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. To on decyduje o tym, czy jego porada i recepta jest wystarczająca, czy konsultacja lekarza specjalisty jest wskazana.
 3. Rozmowa telefoniczna – dzwoniąc i opowiadając o swoim problemie, dostajesz skierowanie do wybranego lekarza specjalisty lub poradę lekarza internisty.
 4. Model standardowy – jest najwygodniejszym modelem, ponieważ dzięki niemu można bez zbędnym ograniczeń udać się do jakiegokolwiek lekarza, ta opcja zalecana jest dla osób często chorujących i dbających o swoje dobro i zdrowie.

Nasza oferta pozwoli Ci dobrać wybrany model i wysokość opłat do Twoich indywidualnych preferencji.

Ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego ubezpieczenia indywidualnego, by móc korzystać z usług medycznych na terenie całej Szwajcarii. W naszej ofercie jest również porada na ten temat.

W zależności od wysokości składek, wieku, zamieszkania i wybranego modelu ubezpieczenia – cena ubezpieczenia zmienia się.

FAQ

Jak i kiedy mogę zrezygnować z ubezpieczenia?

Aby wypowiedzieć umowę ubezpieczenia dodatkowego należy przesłać do zakładu ubezpieczeń wypowiedzenie umowy z zachowaniem terminu wypowiedzenia. Zwykle jest to 3 miesiące (w kilku firmach jest to 6 miesiecy) przed końcem wygaśnięciem umowy ubezpieczenia dodatkowego. Wypowiedzenie należy wysłać listem poleconym. Ubezpieczenie podstawowe (LAMal/KVG) możemy zmienić co roku do 30.11

Od czego zależą składki ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii?
Składki na ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii zależą od:

 • kanton zamieszkania, a nawet gmina w jakiej mieszkamy
 • wiek osoby ubezpieczonej
 • wybór modelu ubezpieczenia
 • wybór franszyzy
 • ubezpieczenie wypadkowe
Braki w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym w Szwajcarii:
 • Transport chorych (jedynie 50% kosztów do 500 CHF rocznie!
 • Ratownictwo (50% kosztów do 5000 CHF)
 • Zabezpieczenie jedynie w kantonie zamieszkania (lub w kantonie pracy).  Różnica w kosztach leczenia pomiędzy kantonami.
 • Braki w leczeniu za granicą
 • Brak zwracania kosztów za okulary dla dorosłych, czy też leczenie dentystyczne dla dzieci
 • Braki w pokryciu kosztów medycyny alternatywnej (jedynie akupunktura, medycyna chińska)
 • Brak nowoczesnych leków z poza podstawowej lisy refundowanej
 • Wiele wiele  innych
Co daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), podobnie jak wcześniej formularz E 111, uprawnia do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w innym państwie członkowskim w takim zakresie, który umożliwi kontynuowanie zaplanowanego pobytu w tym państwie w bezpiecznych warunkach z medycznego punktu widzenia. Karta uprawnia do korzystania w innych państwach z opieki tylko tych placówek, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia. Za leczenie prywatne pacjent musi zapłacić we własnym zakresie. Jednak, w wielu państwach także placówki, działające w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia, pobierają pewne opłaty od ubezpieczonych. EKUZ nie zwalnia z poniesienia tych kosztów.

Pliki do pobrania

Rezygnacja z ubezpieczenia wypadkowego Fr

Zmiana franszyzy w ubezpieczeniu zdrowotnym Fr

Rezygnacja z podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego Fr

Zmiana modelu ubezpieczenia na model lekarza rodzinnego Fr

Zmiana franszyzy De

skontaktuj się z nami

8 + 10 =

Zaufali nam

Maciek Jasiczak ubezpieczenia-szwajcaria.pl
5.0
Based on 3 reviews
powered by Facebook
Paulina Zaręba
Paulina Zaręba
2019-12-17T10:55:50+0000
Serdecznie polecam. Pełen profesjonalizm 😊
Katarzyna Śliż
Katarzyna Śliż
2019-11-26T16:45:45+0000
Jeśli mam komuś polecić to tylko Pan Maciej !!! Pełen profesjonalizm, wszystko konkretnie i bardzo dobrze... wytłumaczone. Ubezpieczenie dopasowane indywidualnie do potrzeb i możliwości. 👌👌👌read more
Katarzyna Smolarz
Katarzyna Smolarz
2019-11-12T15:38:53+0000
Pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie