Zdrowie

Zadbaj o zdrowie Twojej rodziny.

Poszukujesz Ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii (Krankenkasse, caisse maladie). Chcesz płacić niewiele i mieć najlepszy serwis. Chciałbyś, aby serwis ubezpieczenia zdrowotnego był prosty i szybki? Te wszystkie elementy w jednym miejscu. Sprawdzę i dobiorę najlepszą opcję dla waszej sytuacji.

Przydatne informacje na temat podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii jest bardziej skomplikowane niż w innych krajach europejskich. Dla osób, które przyjeżdżają do Szwajcarii bardzo ważne jest, aby od razu zająć się kwestią ubezpieczenia zdrowotne(Krankenkasse,caisse maladie). Biorąc pod uwagę iż każda osoba w Szwajcarii może wybrać ubezpieczenie indywidualnie(wybór pomiędzy 50- 60 ubezpieczycielami w zależności od regionu). 

Każdy Ubezpieczyciel posiada różne dostępne modele ubezpieczenia. Warto dobrać model ubezpieczenia odpowiedni dla sytuacji oraz znajomości językowych. Warto zauważyć, że nie każdy Ubezpieczyciel będzie posiadał te same modele ubezpieczenie oraz te same zasady ich funkcjonowania.

Twoje korzyści

 • Ubezpieczenie podstawowe
 • Ubezpieczenie dodatkowe
 • Przejrzyste
 • Proste
 • Szybkie zwroty
 • Łatwy serwis
 • Kontakt w wielu językach
 • Dobór indywidualnych rozwiązań
 • Rabaty rodzinne

Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe na terenie Szwajcarii. Osoby dorosłe i ich dzieci ubezpieczają się w sposób indywidualny. Każda osoba, która chce zamieszkać w Szwajcarii ma czas 3 miesięcy żeby się ubezpieczyć. Ubezpieczenie zdrowotne nie zawiera się dzięki uzyskania umowy o pracę, osoba przebywająca w Szwajcarii musi na własną rękę skontaktować się z wybranym miejscem ubezpieczeń i sama dopełnić wszystkich formalności. Warto jest wybrać najtańsze ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii, które zabezpieczy Cię na wypadek choroby lub wypadku. Poniżej przedstawione zostały modele ubezpieczeń zdrowotnych:

 1. Centrum medyczne – w ramach tego ubezpieczenia, możesz wybrać się do danego centrum medycznego bez dodatkowego skierowania czy dokumentów.
 2. Lekarz rodzinny – chcąc udać się do specjalisty, wskazane jest udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego. To on decyduje o tym, czy jego porada i recepta jest wystarczająca, czy konsultacja lekarza specjalisty jest wskazana.
 3. Rozmowa telefoniczna – dzwoniąc i opowiadając o swoim problemie, dostajesz skierowanie do wybranego lekarza specjalisty lub poradę lekarza internisty.
 4. Model standardowy – jest najwygodniejszym modelem, ponieważ dzięki niemu można bez zbędnym ograniczeń udać się do jakiegokolwiek lekarza, ta opcja zalecana jest dla osób często chorujących i dbających o swoje dobro i zdrowie.

Nasza oferta pozwoli Ci dobrać wybrany model i wysokość opłat do Twoich indywidualnych preferencji.

Ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego ubezpieczenia indywidualnego, by móc korzystać z usług medycznych na terenie całej Szwajcarii. W naszej ofercie jest również porada na ten temat.

W zależności od wysokości składek, wieku, zamieszkania i wybranego modelu ubezpieczenia – cena ubezpieczenia zmienia się.

FAQ

Jak i kiedy mogę zrezygnować z ubezpieczenia?
Od czego zależą składki ubezpieczenia zdrowotnego w Szwajcarii?
Braki w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym w Szwajcarii:
Co daje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?